Zagłosuj w konkursie „Inwestycje z perspektywą” na projekt wsparcia szpitali i stacji pogotowia w walce z COVID-19

Do piątku 10 lutego można oddawać głosy w konkursie „Inwestycja z perspektywą” 2023 na stronie Serwisu Samorządowego PAP. Zachęcamy do głosowania na projekt „Na pomoc medykom w walce z COVID-19”, czyli „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”, jaki w partnerstwie z innymi podmiotami leczniczymi z Mazowsza, w tym SP ZOZ Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku, realizuje Województwo Mazowieckie. Głos można oddać przez stronę https://samorzad.pap.pl/konkurs-inwestycja-z-perspektywa/kategoria/inwestycja-z-perspektywa/mazowieckie-na-pomoc-medykom-w Organizator dopuścił wielokrotne głosowanie.

Laureatów konkursu poznamy w poniedziałek, 27 lutego podczas konferencji w Centrum Prasowym PAP w Warszawie. Wygra samorząd, na którego projekt zagłosuje najwięcej internautów w porównaniu do liczby mieszkańców.

Projekt wsparcia placówek medycznych oraz stacji pogotowia ratunkowego samorząd województwa uruchomił jako jeden z pierwszych. Jego wartość to 480 000 000, 00 zł, z czego 414 904 700,00 to środki UE, 49 905 568,00 to wkład własny województwa, a 15 189 732,00 pochodzi z budżetu państwa. W ramach projektu zakupiono min.: 3,4 tys. szt. aparatury medycznej i ponad 42,3 tys. szt. wyposażenia, a także ponad 38 mln. szt. środków ochrony osobistej. Ponadto do Partnerów Projektu trafiło 91 ambulansów oraz 5 busów do przewozu osób zakażonych. Projekt zapewnił bezpieczeństwo tak pacjentom, jak i personelowi medycznemu. Wsparcie, jakie otrzymał nasz Zakład opisane jest w zakładce  #Covid19 – SPZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku (wspritsplock.pl)

Głosować można do 10 lutego do godz. 16.00.